All Products
-
STS RecycleVery good company!! They have the best product for the best price! -
michael bertolaciniGreat at helping make custom modifications and shipping fast
Keywords [ ram gaming board ] match 79 Products.
Intel Desktop Mainboard B85 Socket 1150 2*DDR3 MAX To 16GB 1333 1600 Memory
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3/Pentium/Celeron |
|---|---|
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
| Application: | Desktop |
PCWINMAX Mini ITX H310 DDR4 LGA 1151 Original Chipset Support 8th 9th Gen CPU PCI-E x 16 Slot Mini PC Motherboard
| Ports: | Wifi, SATA, VGA, USB 2.0, Ethernet, M.2, USB 3.0 |
|---|---|
| Maximum Ram Capacity: | 32GB |
| Application: | Server/Workstation |
PCWINMAX B75 Micro ATX Motherboard LGA 1155 Support 2nd/3rd Gen I3 I5 I7 DDR3 OEM ODM Original B75 Mainboard
| Ports: | SATA, VGA, PCI-Express X16, PCI-Express X8, USB 2.0, PS2,USB 2.0,HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX HM77 DDR3 OEM Micro ATX Socket PGA 989 Original Mainboard Motherboard
| Ports: | SATA, DVI, VGA, PCI-Express X16, USB 2.0, PS2,M.2,USB 3.0 |
|---|---|
| CPU Type: | Intel |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX New Mini ITX H510 LGA1200 Motherboard Dual Channel DDR4 VGA+HD Output Support OEM ODM
| Ports: | VGA, USB 2.0, Ethernet, USB 3.0, HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3/Pentium/Celeron |
| Maximum Ram Capacity: | 64GB |
PCWINMAX B760 LGA1700 13th & 12th Gen Dual M.2 Motherboard DDR5 B760M B760 Motherboard
| Chipset: | InteI@B760 Chipset |
|---|---|
| Expansion Slots: | SATA,PCI-Express X16,M.2 |
| Form Factor: | Micro-ATX |
PCWINMAX GeForce GTX 1650M 4GB 128-Bit GDDR5 Mobile GPU - 4GB VRAM, GDDR5 Memory for Rig & Desktops
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Core Clock(Mhz): | 1605MHz |
| Cooler Type: | Fan |
PCWINMAX New B760 WiFi LGA1700 DDR4/DDR5 Motherboard Supports 12th/13th/14th Gen Intel Processors
| Chipset: | InteI@B760 Chipset |
|---|---|
| Expansion Slots: | SATA,PCI-Express X16,M.2 |
| Form Factor: | Micro-ATX |
PCWINMAX B760 GDDR5 Socket LGA 1700 Support 13th 14th Gen CPU Dual M.2 Micro ATX PCIe 5.0 Desktop Motherboard
| Chipset: | InteI@B760 Chipset |
|---|---|
| Expansion Slots: | SATA,PCI-Express X16,M.2 |
| Form Factor: | Micro-ATX |
PCWINMAX H410 Desktop Mainboard LGA 1200 DDR4 Dual Memory Channel 64GB Capacity H410 Motherboard Support OEM ODM
| Ports: | Wifi, SATA, DVI, PCI-Express X16, USB 2.0, M.2, USB 3 |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3/Pentium/Celeron |
| Application: | Desktop/home/workstation |

