All Products
-
STS RecycleVery good company!! They have the best product for the best price! -
michael bertolaciniGreat at helping make custom modifications and shipping fast
Keywords [ ram gaming board ] match 79 Products.
PCWINMAX H470 Motherboard LGA1200 DDR4 Dual Channel up to 64GB M.2 PCI-E 3.0 Desktop Micro ATX Board for 10th 11th Gen Processors
| Ports: | SATA,PCI-Express X16 |
|---|---|
| Application: | Desktop/home/workstation |
| Chipset Manufacturer: | Intel |
PCWINMAX Gaming A520 AM4 Micro ATX Motherboard - 3rd Gen AMD Ryzen 3000, M.2 Motherboard
| Chipset: | AMD A520 Chipset |
|---|---|
| Expansion Slots: | SATA,PCI-Express X16,M.2 |
| Form Factor: | Micro-ATX |
Dual And Single Fan GeForce Graphic Card GTX1650 4GB DDR6 128Bit HD DP
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1380MHz |
PCWINMAX B85 Custom PC Motherboard Mining Gaming LGA 1150 DDR3 B85 16G M.2 Hard Disk Motherboard
| Ports: | SATA, DVI, VGA, PCI-Express X16, USB 2.0, PS2, M.2, USB 3.0, PCI-E 3.0 |
|---|---|
| CPU Type: | Intel |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX H410 MATX Motherboard LGA1200 DDR4 up to 64GB Desktop PC Board for 10th/11th Gen CPUs
| Ports: | Wifi, SATA, DVI, PCI-Express X16, USB 2.0, M.2, USB 3 |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3/Pentium/Celeron |
| Application: | Desktop/home/workstation |
PCWINMAX A520 AM4 Micro ATX Motherboard Support Ry 3000/4000G/5000 Series CPU DDR4 M.2 NVMe Slot Stable Platform for Gaming PC OEM Wholesale
| Chipset: | AMD A520 Chipset |
|---|---|
| Expansion Slots: | SATA,PCI-Express X16,M.2 |
| Form Factor: | Micro-ATX |
PCWINMAX New H310A mATX Motherboard LGA1151 DDR4 Max 64GB with M.2 for 6th/7th/8th/9th Gen I3 I5 I7 Support OEM Bulk Order
| Ports: | PCI-Express X16, PS2, SATA, USB 2.0, USB 3.0, VGA |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX Radeon RX 560 4GB GDDR5 GPU 128-Bit 7.0Gbps Single Fan DP HD DVI Output Graphics Card
| Application: | Workstation, Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1216 MHz |
PCWINMAX Radeon RX 560 Graphics Card 4GB GDDR5 128Bit Single Fan DP HD DVI GPU Ports Support OEM
| Application: | Workstation, Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1216 MHz |
PCWINMAX Radeon RX 560 Single Fan 4GB GDDR5 128Bit Graphics Card with DP HD DVI Ports GPU Support OEM
| Application: | Workstation, Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1216 MHz |

