All Products
-
STS RecycleVery good company!! They have the best product for the best price! -
michael bertolaciniGreat at helping make custom modifications and shipping fast
Keywords [ ram gaming board ] match 75 Products.
gt610 gt710 LP ddr3 1gb 2gb ddr3 cheap Single Fan graphic card video card
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 2.0 X16 |
| Outputs: | VGA |
16 NM Mining Graphics Cards GTX 1060 6GB 192Bit 120W HD DVI DP
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Chipset Manufacturer: | NVIDIA |
Radeon RX 580 8GB Graphics Card 2048SP GDDR5 256 Bit DP HDM1 DVI-Output With Dual Fan
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Chipset Manufacturer: | AMD |
PCWINMAX OEM B85 LGA 1150 Desktop PCIEx16 Computer Motherboard Micro-ATX DDR3 HD VGA Multimedia Output Mainboard
| Ports: | SATA, DVI, VGA, PCI-Express X16, USB 2.0, PS2, Ethernet, USB 3.0, PCI-E 3.0, HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 32 GB |
PCWINMAX Radeon RX 560 Graphics Card Support OEM 4GB GDDR5 128Bit Single Fan DP HD DVI GPU Ports
| Application: | Workstation, Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1216 MHz |
PCWINMAX New B760 LGA1700 DDR4/DDR5 mATX Dual M.2 PCIe 4.0 Motherboard Support 12th 13th 14th i3 i5 i7
| Chipset: | InteI@B760 Chipset |
|---|---|
| Expansion Slots: | SATA,PCI-Express X16,M.2 |
| Form Factor: | Micro-ATX |
Intel Desktop Mainboard B85 Socket 1150 2*DDR3 MAX To 16GB 1333 1600 Memory
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3/Pentium/Celeron |
|---|---|
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
| Application: | Desktop |
PCWINMAX Mini ITX H310 DDR4 LGA 1151 Original Chipset Support 8th 9th Gen CPU PCI-E x 16 Slot Mini PC Motherboard
| Ports: | Wifi, SATA, VGA, USB 2.0, Ethernet, M.2, USB 3.0 |
|---|---|
| Maximum Ram Capacity: | 32GB |
| Application: | Server/Workstation |
PCWINMAX B75 Micro ATX Motherboard LGA 1155 Support 2nd/3rd Gen I3 I5 I7 DDR3 OEM ODM Original B75 Mainboard
| Ports: | SATA, VGA, PCI-Express X16, PCI-Express X8, USB 2.0, PS2,USB 2.0,HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX HM77 DDR3 OEM Micro ATX Socket PGA 989 Original Mainboard Motherboard
| Ports: | SATA, DVI, VGA, PCI-Express X16, USB 2.0, PS2,M.2,USB 3.0 |
|---|---|
| CPU Type: | Intel |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |

