All Products
-
STS RecycleVery good company!! They have the best product for the best price! -
michael bertolaciniGreat at helping make custom modifications and shipping fast
Keywords [ ram gaming board ] match 75 Products.
PCWINMAX HM77 Motherboard DDR3 Micro ATX Socket PGA 989 Original Gaming Mainboard
| Ports: | SATA, DVI, VGA, PCI-Express X16, USB 2.0, PS2,M.2,USB 3.0 |
|---|---|
| CPU Type: | Intel |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX X79 Motherboard Micro ATX Desktop DDR3 Ram LGA2011 X79 Support Intel i3 i5 i7 Xeon E5 V2
| Ports: | PCI-Express X1, PCI-Express X16, PS2, SATA, USB 2.0,USB 3.0 |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 128 GB |
Gaming Intel Mainboard X79 Desktop 4 DDR3 Ram 64GB LGA2011 Intel I7 Xeon 2011
| Ports: | PCI-Express X1, PCI-Express X16, PS2, SATA, USB 2.0,USB 3.0 |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 128 GB |
PCWINMAX B85 Pro LGA 1150 Gaming Motherboard 4 X DDR3 Slot Support 4th Gen Intel Core I7 I5 I3
| Ports: | SATA, DVI, VGA, PCI-Express X16, USB 2.0, PS2, Ethernet, USB 3.0, PCI-E 3.0, HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 32 GB |
PCWINMAX X79 Desktop ATX Motherboard LGA 2011 4 Channel DDR3 Slot Gaming X79 Mainboard
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
|---|---|
| Maximum Ram Capacity: | 128 GB |
| Application: | Desktop |
PCWINMAX B75 LGA 1155 Gaming Motherboard DDR3 USB 3.0 VGA HD Port Desktop B75 Chipset Mainboard
| Ports: | SATA, VGA, PCI-Express X16, PCI-Express X8, USB 2.0, PS2,USB 2.0,HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX A780 Desktop Motherboard Socket AM3 MATX Dual Channel DDR3 Max 8GB RAM Computer Motherboard for Office and Home Computing
| Form Factor: | Micro-ATX |
|---|---|
| SATA Ports: | 4 |
| Memory Slots: | 2 |
PCWINMAX B75 LGA 1155 Micro ATX Gaming PC Motherboard With DDR3 M.2 USB 3.0 Port
| Ports: | SATA, VGA, PCI-Express X16, PCI-Express X8, USB 2.0, PS2,USB 2.0,HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX A780 Desktop Motherboard Socket AM3 MATX Dual Channel DDR3 Max 8GB RAM Computer Motherboard for Office and Home Computing
| Form Factor: | Micro-ATX |
|---|---|
| SATA Ports: | 4 |
| Memory Slots: | 2 |
G41 Gaming Motherboard IDE SATA DDR3 8GB LGA775 Core I7 Core I5 Core I3
| Ports: | SATA, DVI, VGA, PCI-Express X16, USB 2.0, PS2, Ethernet, USB 3.0, PCI-E 3.0, HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 8 GB |

