All Products
-
STS RecycleVery good company!! They have the best product for the best price! -
michael bertolaciniGreat at helping make custom modifications and shipping fast
Keywords [ ram gaming board ] match 75 Products.
LGA 1151 Socket DDR4 Intel PC Motherboard H310 For Gaming I7 8700
| Ports: | PCI-Express X16, PS2, SATA, USB 2.0, USB 3.0, VGA |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX HM77 Motherboard Kit with DDR3 4GB RAM i3-3110M CPU Micro ATX Mainboard Combo
| Ports: | SATA, DVI, VGA, PCI-Express X16, USB 2.0, PS2,M.2,USB 3.0 |
|---|---|
| CPU Type: | Intel |
| Maximum Ram Capacity: | 8 GB |
PCWINMAX B760 GDDR4 GDDR5 Socket LGA 1700 Support 12th 13th Gen Processors Dual M.2 WiFi Gaming Motherboard
| Chipset: | InteI@B760 Chipset |
|---|---|
| Expansion Slots: | SATA,PCI-Express X16,M.2 |
| Form Factor: | Micro-ATX |
PCWINMAX B760 LGA1700 Dual M.2 Gaming Motherboard DDR5 Micro ATX Mainboard For PC Dekstop
| Chipset: | InteI@B760 Chipset |
|---|---|
| Expansion Slots: | SATA,PCI-Express X16,M.2 |
| Form Factor: | Micro-ATX |
PCWINMAX X79 Desktop ATX Motherboard LGA 2011 4 Channel DDR3 Ram Mainboard
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
|---|---|
| Maximum Ram Capacity: | 128 GB |
| Application: | Desktop |
PCWINMAX H310 DDR4 LGA 1151 SATA 6Gbs M.2 Micro ATX Motherboard Supports 8th 9th Generation I3 I5 I7
| Ports: | PCI-Express X16, PS2, SATA, USB 2.0, USB 3.0, VGA |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX H310 Chipset Micro ATX Motherboard LGA 1151 DDR4, with M.2 & SATA 6Gb/s Support 8th 9th Gen i3 i5 i7 CPU for Office PC
| Ports: | PCI-Express X16, PS2, SATA, USB 2.0, USB 3.0, VGA |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
GTX1060 3G/6G computer chicken game graphics card gtx1060 desktop graphics office discrete graphics card
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1556 / 1771MHz |
PCWINMAX H510-VH Plus Motherboard DDR4 3200MHz HD DP VGA Ports H510 Chipset LGA 1200 for 10th and 11th Gen Series Processors
| Ports: | SATA,PCI-Express X16 |
|---|---|
| Application: | Desktop/home/workstation |
| Chipset Manufacturer: | Intel |
PCWINMAX Gaming A520 AM4 Micro ATX Motherboard - 3rd Gen AMD Ryzen 3000, M.2 Motherboard
| Chipset: | AMD A520 Chipset |
|---|---|
| Expansion Slots: | SATA,PCI-Express X16,M.2 |
| Form Factor: | Micro-ATX |

