All Products
-
STS RecycleVery good company!! They have the best product for the best price! -
michael bertolaciniGreat at helping make custom modifications and shipping fast
Keywords [ ram gaming board ] match 75 Products.
PCWINMAX H81 LGA1150 Gaming Motherboard Support 1333/1600MHz DDR3 Dual Channel Max 16G 4th Gen MATX Mainboard
| Ports: | SATA, VGA, USB 2.0, PS2 |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3/Pentium/Celeron |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX B75 LGA 1155 Desktop Gaming Motherboard DDR3 USB 3.0 M.2 VGA HD Port B75 Chipset Mainboard for Desktop
| Ports: | SATA, VGA, PCI-Express X16, PCI-Express X8, USB 2.0, PS2,USB 2.0,HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX H310 Motherboard LGA1151 DDR4 Gaming MATX Mainboard Support 8th Gen I3 I5 I7
| Ports: | PCI-Express X16, PS2, SATA, USB 2.0, USB 3.0, VGA |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX H61 Socket LGA1155 DDR3 Micro ATX Computer Gaming Motherboard
| Ports: | SATA, DVI, VGA, PCI-Express X16, USB 2.0, PS2, PCI-Express X1, Shipped In 5 Days After Payment |
|---|---|
| CPU Type: | Support Intel 32nm Processor Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX Gaming A520 Socket AM4 DDR4 MicroATX Motherboard Supports Ry 3000 4000 5000 Series Processors Motherboard
| Chipset: | AMD A520 Chipset |
|---|---|
| Expansion Slots: | SATA,PCI-Express X16,M.2 |
| Form Factor: | Micro-ATX |
PCWINMAX G41 Set Motherboard LGA775 With Fan Procrssor E5 CPU DDR3 4GB RAM Desktop Motherboard Kit
| Ports: | PCI-Express X16, PS2, SATA, USB 2.0, VGA |
|---|---|
| CPU Type: | Core 2 Duo/Pentium/Celeron D/Pentium D |
| Maximum Ram Capacity: | 4 GB |
GTX 1060 gaming video card 3*DP Ports 5G GDDR5 160Bit 1506Mhz GP106
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1556 / 1771MHz |
PCWINMAX 16GB H81 PC LGA1150 Gaming Motherboard Core I3 Core I5 Core I7
| Ports: | SATA, VGA, USB 2.0, PS2 |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3/Pentium/Celeron |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
Intel HM76 Laptop Gaming Motherboard Supports 4 SATA PGA 989 Micro-ATX
| Ports: | SATA, DVI, VGA, PCI-Express X16, USB 2.0, PS2,M.2,USB 3.0 |
|---|---|
| CPU Type: | Intel |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
RX 560 4GB 128Bit GDDR5 Gaming Graphic Cards 1216MHz OEM ODM
| Application: | Workstation, Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1216 MHz |

