All Products
-
STS RecycleVery good company!! They have the best product for the best price! -
michael bertolaciniGreat at helping make custom modifications and shipping fast
Keywords [ mining motherboard dual ram channels ] match 122 Products.
PCWINMAX B75 LGA1155 Micro ATX Motherboard Support 3rd/2nd Gen Core i3/i5/i7 CPU DDR3 Dual Channel SATA 3.0 USB 3.0 Stable OEM Motherboard for Business/Office PC
| Ports: | SATA, VGA, PCI-Express X16, PCI-Express X8, USB 2.0, PS2,USB 2.0,HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
Mainboard Chipset Intel B75 LGA1155 Micro-ATX DDR3 1600MHz Desktop Motherboard
| Ports: | PS2, SATA, USB 3.0, VGA |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX B75A-KM LGA1155 Dual DDR3 16G M.2 SATA USB 3.0 HD VGA Ports Micro ATX Motherboard Support LGA 1155 2nd 3rd Gen Xeon E3-V2 CPU
| Ports: | SATA, VGA, PCI-Express X16, PCI-Express X8, USB 2.0, PS2,USB 2.0,HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX B75 mATX Industrial Motherboard – LGA1155 DDR3 Dual Channel up to 16GB with SATA 3.0, M.2, VGA, HD & LPT
| Ports: | SATA, VGA, PCI-Express X16, PCI-Express X8, USB 2.0, PS2,USB 2.0,HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX H110 LGA1151 Micro ATX Desktop Motherboard, DDR4 Dual Channel Support 6th 7th Gen i3 i5 i7 CPU, for Office & Gaming PC, OEM Wholesale
| Ports: | Wifi, SATA, DVI, PCI-Express X16, USB 2.0, M.2, USB 3 |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3/Pentium/Celeron |
| Maximum Ram Capacity: | 32 GB |
PCWINMAX H470 Motherboard LGA1200 DDR4 Dual Channel up to 64GB M.2 PCI-E 3.0 Desktop Micro ATX Board for 10th 11th Gen Processors
| Ports: | SATA,PCI-Express X16 |
|---|---|
| Application: | Desktop/home/workstation |
| Chipset Manufacturer: | Intel |
PCWINMAX B365 Micro ATX Motherboard DDR4 up to 64GB LGA1151 Supports 8th & 9th Gen i3/i5/i7 Processors
| Ports: | PCI-Express X16, PS2, SATA, USB 2.0, USB 3.0, VGA |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX B75-LPT ATX Industrial Motherboard LGA1155 DDR3 Dual Channel up to 16GB SATA 3.0 Original B75 Chipset Board for Embedded PC
| Ports: | SATA, VGA, PCI-Express X16, PCI-Express X8, USB 2.0, PS2,USB 2.0,HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX B75-LPT ATX Industrial Motherboard LGA1155 DDR3 Dual Channel 16GB SATA 3.0 Original B75 Chipset for Embedded PC
| Ports: | SATA, VGA, PCI-Express X16, PCI-Express X8, USB 2.0, PS2,USB 2.0,HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
Intel Desktop Mainboard H410 DDR4 LGA 1200 Double Memory Channel 32GB Capacity
| Ports: | Wifi, SATA, DVI, PCI-Express X16, USB 2.0, M.2, USB 3 |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3/Pentium/Celeron |
| Maximum Ram Capacity: | 32 GB |

