All Products
-
STS RecycleVery good company!! They have the best product for the best price! -
michael bertolaciniGreat at helping make custom modifications and shipping fast
Keywords [ gaming pc motherboard ] match 251 Products.
PCWINMAX New OEM H610 Motherboard LGA1700 Supports 14th/13th/12th Gen Intel Core Processors MATX
| Ports: | SATA,PCI-Express X16 |
|---|---|
| Maximum Ram Capacity: | 64GB |
| Application: | Desktop/home/workstation |
PCWINMAX B560 Motherboard Intel LGA1200 for 10th 11th Generation I3 I5 I7 I9 Processors Dual Channel 64GB DDR4 for Desktop
| Ports: | SATA,PCI-Express X16 |
|---|---|
| Application: | Desktop/home/workstation |
| Chipset Manufacturer: | Intel |
PCWINMAX Industrial H610 Mini-ITX Motherboard LGA 1700, DDR4 for Intel 12th/13th Gen CPU, LAN, VGA & HD Ports, for Factory Automation & Digital Signage
| Chipset: | Intel H610 |
|---|---|
| Form Factor: | Mini-ITX |
| Max Memory: | 64GB |
PCWINMAX A520 AM4 Micro ATX Motherboard Support Ry 3000/4000G/5000 Series CPU DDR4 M.2 NVMe Slot Stable Platform for Gaming PC OEM Wholesale
| Chipset: | AMD A520 Chipset |
|---|---|
| Expansion Slots: | SATA,PCI-Express X16,M.2 |
| Form Factor: | Micro-ATX |
PCWINMAX A520 AM4 Micro ATX Motherboard DDR4 Support M.2 USB 3.0 VGA HD Slot
| Chipset: | AMD A520 Chipset |
|---|---|
| Expansion Slots: | SATA,PCI-Express X16,M.2 |
| Form Factor: | Micro-ATX |
PCWINMAX B760 LGA1700 DDR4 VGA/HD/DP Output mATX Motherboard Supports 12th/13th/14th Gen i3 i5 i7 Intel Processors
| Chipset: | InteI@B760 Chipset |
|---|---|
| Expansion Slots: | SATA,PCI-Express X16,M.2 |
| Form Factor: | Micro-ATX |
GTX 1060 gaming video card 3*DP Ports 5G GDDR5 160Bit 1506Mhz GP106
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1556 / 1771MHz |
PCWINMAX Gaming GeForce RTX 3050 8GB GDDR6 128-Bit HD/DP PCIe 4 Dual Fans Graphics Card for PC Gaming
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 4.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1755MHz |
PCWINMAX GT 610 1GB Gaming GPU Graphics Card 64Bit GT610 Chipset Geforce DDR3
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 2.0 X16 |
| Outputs: | VGA |
PCWINMAX GeForce GTX 1660 Ti Graphics Card 6GB GDDR6 192bit PCIe 3.0 x16 DP HD DVI Port 1500MHz PC VGA Card
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
|---|---|
| Video Memory Speed: | 1.4ns |
| Core Clock(Mhz): | 1710 Mhz |

