All Products
-
STS RecycleVery good company!! They have the best product for the best price! -
michael bertolaciniGreat at helping make custom modifications and shipping fast
Keywords [ desktop solid state drive ] match 142 Products.
PCWINMAX GeForce GTX 1050 Ti Graphics Card 4GB DDR5 128 Bit Dual Fans 650MHz 1800MHz Frequency 1050Ti Desktop GPU
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1124 MHz |
PCWINMAX H55M-D3N Desktop Socket 1156 Motherboard 1066MHz 1333MHz 1600MHz
| Ports: | DVI, PS2, SATA, USB 2.0, VGA |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3/Pentium/Celeron |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX RTX 3050M Laptop Desktop GPU - 8GB GDDR6 128 Bit with HD Display Port Video Card
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1500MHz |
PCWINMAX RTX 3050M Laptop Desktop GPU - 8GB GDDR6 128 Bit with HD Display Port Video Card
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1500MHz |
PCWINMAX Radeon RX 5500 XT 8gb GDDR6 Graphics Card 128 Bit Original Chipset DP HD Output 1845MHz Desktop GPU
| Graphics Card Series: | Radeon RX 5500 XT |
|---|---|
| Graphics Card Core Clock: | 1845 MHz |
| Memory Clock(Mhz): | 14000 MHz |
PCWINMAX Customized A520 AM4 Micro ATX DDR4 Motherboard A320M For Desktop
| Chipset: | AMD A520 Chipset |
|---|---|
| Expansion Slots: | SATA,PCI-Express X16,M.2 |
| Form Factor: | Micro-ATX |
PCWINMAX B760 GDDR5 Socket LGA 1700 Support 13th 14th Gen CPU Dual M.2 Micro ATX PCIe 5.0 Desktop Motherboard
| Chipset: | InteI@B760 Chipset |
|---|---|
| Expansion Slots: | SATA,PCI-Express X16,M.2 |
| Form Factor: | Micro-ATX |
8GB RAM Computer DDR4 8GB 2400MHZ 2666MHZ 1.2V Normal Voltage Non ECC
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Type: | DDR4 |
| Frequency: | 2400MHZ |
Computer Ram Memory DDR2 SDRAM 2GB 4GB 8GB 1333MHZ 1600MHZ 2400MHZ
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Type: | DDR2 DDR3 DDR4 RAM |
| Frequency: | 1333MHZ 1600MHZ 2400MHZ 2666MHZ 3200MHZ |
X99 Mainboard Intel PC Motherboard 4 DDR3 DIMM F8 64GB LGA 2011
| Ports: | SATA, USB 2.0, PS2, M.2 |
|---|---|
| CPU Type: | Intel |
| Maximum Ram Capacity: | 64 GB |

