All Products
-
STS RecycleVery good company!! They have the best product for the best price! -
michael bertolaciniGreat at helping make custom modifications and shipping fast
Keywords [ desktop computer motherboard ] match 445 Products.
PCWINMAX B85 Pro LGA 1150 Gaming Motherboard 4 X DDR3 Slot Support 4th Gen Intel Core I7 I5 I3
| Ports: | SATA, DVI, VGA, PCI-Express X16, USB 2.0, PS2, Ethernet, USB 3.0, PCI-E 3.0, HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 32 GB |
PCWINMAX H610 Mini ITX LGA 1700 Industrial Motherboard DDR4 Supports 12th Gen Core Processors
| Chipset: | Intel H610 |
|---|---|
| Form Factor: | Mini-ITX |
| Max Memory: | 64GB |
PCWINMAX Mini ITX H610 LGA 1700 DDR4 Motherboard Industrial Compact Mainboard
| Chipset: | Intel H610 |
|---|---|
| Form Factor: | Mini-ITX |
| Max Memory: | 64GB |
PCWINMAX H610 LGA 1700 Socket DDR5 With Single M.2 Slots Micro ATX PCIe 4.0 Gaming Motherboard
| Ports: | SATA,PCI-Express X16 |
|---|---|
| Maximum Ram Capacity: | 64GB |
| Application: | Desktop/home/workstation |
PCWINMAX Brand New B450 Socket AM4 DDR4 SATA 6GB/S VGA HD DP Output Micro ATX Gmaing Motherboard
| Ports: | SATA, VGA, PCI-Express X16, USB 2.0, PS2, Ethernet,PCI-Express X1 |
|---|---|
| Maximum Ram Capacity: | 64 GB |
| Application: | Desktop |
PCWINMAX Original G41 LGA775 Motherboard + 4GB DDR3 RAM + E5 CPU +Fan Mainboard Combo
| Ports: | PCI-Express X16, PS2, SATA, USB 2.0, VGA |
|---|---|
| CPU Type: | Core 2 Duo/Pentium/Celeron D/Pentium D |
| Maximum Ram Capacity: | 4 GB |
PWINMAX GEFORCE GT 1030 2GB GDDR5 Video Graphics Card GPU HD DVI Output Single Slot Desktop PC Video Card Support OEM ODM
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1227/1468MHz |
PCWINMAX H310 Chipset MicroATX Motherboard Supports 9th and 8th Generation Intel Core Processors with HD VGA Output
| Ports: | PCI-Express X16, PS2, SATA, USB 2.0, USB 3.0, VGA |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX B560 MATX Gaming Motherboard LGA1200 Socket B560 Chipset Supports 11th and 10th Gen Intel Processors
| Ports: | SATA,PCI-Express X16 |
|---|---|
| Application: | Desktop/home/workstation |
| Chipset Manufacturer: | Intel |
PCWINMAX Industrial H610 Mini-ITX Motherboard LGA 1700, DDR4 for Intel 12th/13th Gen CPU, LAN, VGA & HD Ports, for Factory Automation & Digital Signage
| Chipset: | Intel H610 |
|---|---|
| Form Factor: | Mini-ITX |
| Max Memory: | 64GB |

