All Products
-
STS RecycleVery good company!! They have the best product for the best price! -
michael bertolaciniGreat at helping make custom modifications and shipping fast
Keywords [ vga card for pc ] match 202 Products.
PCWINMAX Original GeForce GT 710 2GB GDDR3 64-bit Low Profile GPU, Single Fan Graphics Card for Multi Display & Desktop PC, OEM ODM Wholesale
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 2.0 X16 |
| Outputs: | VGA |
PCWINMAX GT 610 1GB 64Bit GDDR3 Support DirectX 11 Single Fan PCI Express 1.1 x16 GPU Entry Level GPU
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 2.0 X16 |
| Outputs: | VGA |
PCWINMAX Mini ITX H510 LGA1200 Support 11th/10th Gen I3 I5 I7 CPU Dual Channel DDR4 VGA+HD Output Industrial Mainboard
| Ports: | VGA, USB 2.0, Ethernet, USB 3.0, HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3/Pentium/Celeron |
| Maximum Ram Capacity: | 64GB |
PCWINMAX Geforce GTX 750 2GB GDDR5 128Bit VGA HD DVI Output Original Graphic Card For Desktop
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1020MHz |
PCWINMAX GeForce GT 740 2GB GDDR5 128Bit 28nm GK107 384SP HD VGA DVI Port Low Profile Graphics Card Support OEM ODM
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 2.0 X16 |
| Outputs: | VGA |
PCWINMAX GeForce GT 740 Original 2GB GDDR3 128Bit Dual Fan Desktop VGA HD DVI Output Graphics Card Support OEM
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 2.0 X16 |
| Outputs: | VGA |
PCWINMAX GeForce GT 740 Support OEM Original 2GB GDDR3 128Bit Dual Fan Desktop VGA HD DVI Output Graphics Card
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 2.0 X16 |
| Outputs: | VGA |
PCWINMAX Original GeForce GT 610 2GB DDR3 64-bit Low Profile Graphics Card VGA Output No PCIe Power Required Multi-Monitor for Business Desktop & Office PC OEM/ODM Bulk
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 2.0 X16 |
| Outputs: | VGA |
PCWINMAX B75A-KM LGA1155 Dual DDR3 16G M.2 SATA USB 3.0 HD VGA Ports Micro ATX Motherboard Support LGA 1155 2nd 3rd Gen Xeon E3-V2 CPU
| Ports: | SATA, VGA, PCI-Express X16, PCI-Express X8, USB 2.0, PS2,USB 2.0,HD |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX H81 LGA 1150 Mini ITX PC Motherboard Support 16GB DDR3 1600Mhz 1300Mhz Memory Original Placa Mae
| Ports: | VGA, USB 2.0, PS2, USB 3.0 |
|---|---|
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
| Application: | Server/Workstation |

