All Products
-
STS RecycleVery good company!! They have the best product for the best price! -
michael bertolaciniGreat at helping make custom modifications and shipping fast
Keywords [ gaming pc motherboard ] match 251 Products.
PCWINMAX B365 Desktop Motherboard LGA1151 M ATX Support 8th 9th Gen CPU DDR4 up to 64GB M.2 USB 3.0 Mainboard OEM Wholesale
| Ports: | PCI-Express X16, PS2, SATA, USB 2.0, USB 3.0, VGA |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX New H410 LGA 1200 DDR4 Dual Memory Channel 64GB Capacity H410 Chipset Motherboard Support OEM ODM
| Ports: | Wifi, SATA, DVI, PCI-Express X16, USB 2.0, M.2, USB 3 |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3/Pentium/Celeron |
| Application: | Desktop/home/workstation |
PCWINMAX New H470 LGA 1200 DDR4 up to 64GB mATX Motherboard Support 10th 11th Gen Processors
| Ports: | SATA,PCI-Express X16 |
|---|---|
| Application: | Desktop/home/workstation |
| Chipset Manufacturer: | Intel |
RX 550 2G / 4G Multi Screen Graphics Card Dual 1183Mhz AMD RX500 Series
| Application: | Workstation, Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1183Mhz |
PCWINMAX New H110A Socket 1151 GDDR4 Max 64GB Micro ATX Original H110 Chipset Desktop Motherboard Support 6/7/8/9 Gen Processors
| Ports: | Wifi, SATA, DVI, PCI-Express X16, USB 2.0, M.2, USB 3 |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3/Pentium/Celeron |
| Maximum Ram Capacity: | 32 GB |
PCWINMAX H410 MATX Motherboard LGA1200 DDR4 up to 64GB Desktop PC Board for 10th/11th Gen CPUs
| Ports: | Wifi, SATA, DVI, PCI-Express X16, USB 2.0, M.2, USB 3 |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3/Pentium/Celeron |
| Application: | Desktop/home/workstation |
PWINMAX GEFORCE GT 1030 2GB GDDR5 Video Graphics Card GPU HD DVI Output Single Slot Desktop PC Video Card Support OEM ODM
| Application: | Desktop |
|---|---|
| Item Condition: | PCI Express 3.0 X16 |
| Core Clock(Mhz): | 1227/1468MHz |
PCWINMAX Factory Direct H470 LGA 1200 mATX Motherboard DDR4 Max 64GB OEM ODM Support 10th 11th Gen CPU Wholesale
| Ports: | SATA,PCI-Express X16 |
|---|---|
| Application: | Desktop/home/workstation |
| Chipset Manufacturer: | Intel |
PCWINMAX B365 LGA1151 M ATX Motherboard DDR4 up to 64GB M.2 USB 3.0 Support 8th 9th Gen Processors OEM Wholesale
| Ports: | PCI-Express X16, PS2, SATA, USB 2.0, USB 3.0, VGA |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |
PCWINMAX B365 Micro ATX Motherboard DDR4 up to 64GB LGA1151 Supports 8th & 9th Gen i3/i5/i7 Processors
| Ports: | PCI-Express X16, PS2, SATA, USB 2.0, USB 3.0, VGA |
|---|---|
| CPU Type: | Core I7/Core I5/Core I3 |
| Maximum Ram Capacity: | 16 GB |

